Zespół

Dr Maria Pierzchała-Leśniak

Właścicielką i głównym trenerem INTERMANNERS jest Maria Pierzchała-Leśniak  – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego (dziennikarstwo oraz studium zarządzania w biznesie), Akademii Dyplomatycznej w Wiedniu oraz doktor nauk politycznych (Uniwersytet Wiedeński) posiadająca wieloletnie doświadczenie dydaktyczne w kraju i zagranicą. Maria Pierzchała-Leśniak prowadziła zajęcia m.in. w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu a także w prestiżowej Szkole Dyplomacji i Stosunków Międzynarodowych w Genewie. Odbyła praktyki w ONZ w Nowym Jorku oraz w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Zdobyła także doświadczenie zawodowe w międzynarodowej firmie konsultingowej B&S Europe w Brukseli. Jest autorką książek: „Dyplomacja od podstaw w opowieściach ekspertów” (2016 r.),„Czółenka czy szpilki? Poradnik savoir-vivre dla kobiet gotowych na sukces z klasą” (2017 r.) a także „Etykieta w biznesie w relacjach z klientem”(2018 r.).

Anna Piwowarska

fot: Sylwia Nikko Biernacka

Autorka książki „Autentyczność przyciąga. Jak budować swoją markę na prawdziwym i porywającym przekazie?” (wyd. Onepress, 2015).

Po ukończeniu studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Jagiellońskim przez sześć lat pracowała jako copywiterka w agencjach reklamowych, pisząc i wymyślając hasła oraz kampanie dla dużych marek. Wiedzę zdobytą w agencjach i przetestowaną na sobie, przekazuje podczas warsztatów i konsultacji dla biznesów tworzonych z pasją i sercem. Podpowiada, jak budować swoją markę na autentycznym przekazie, jak pisać o sobie i jak się promować.

Dr Rafał Kuś

Dr Rafał Kuś – absolwent Prawa oraz Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim (2005). Ponadto ukończył studia podyplomowe dla tłumaczy tekstów specjalistycznych – sekcja języka angielskiego (Katedra UNESCO UJ, 2006), podyplomowe studium prawa prasowego, wydawniczego i autorskiego (Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, 2008) oraz – z wyróżnieniem – podyplomowe studium retoryki (Wydział Polonistyki UJ, 2011). Jest także absolwentem Szkoły Prawa Amerykańskiego (Catholic University of America oraz Wydział Prawa i Administracji UJ). Dodatkowo odbył Interdyscyplinarne Studia Doktoranckie w zakresie Studiów Amerykańskich (Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, 2011). W 2015 r. dr Kuś był uczestnikiem Programu Letniego w zakresie Metod Ilościowych w Badaniach Społecznych ICPSR (Interuniversity Consortium for Political and Social Research) na Uniwersytecie Michigan (Ann Arbor).

Pracę doktorską pt. „Public Broadcasting Service: miejsce telewizji publicznej w systemie medialnym Stanów Zjednoczonych” (promotor: prof. dr hab. Andrzej Mania) obronił z wyróżnieniem w 2011 r. W 2012 r. dysertacja została uhonorowana Nagrodą im. dr Pawła Stępki (przyznawaną przez Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Krajową Radę Radiofonii i Telewizji) za najlepszą pracę doktorską z dziedziny mediów elektronicznych.

Jako wykładowca pracuje od 2006 r. Zawodowo związany był z Wyższą Szkołą Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu (2006-2008, 2010-2012), Małopolską Wyższą Szkołą Zawodową (2009-2010), Uniwersytetem Jagiellońskim (od 2010 r.) oraz Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II (od 2011 r.). Od października 2011 r. jest pracownikiem naukowym Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ.

Dr Kuś jest ponadto członkiem Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej (od 2009 r.) oraz redaktorem językowym Zeszytów Prasoznawczych (od 2012 r.). Posługuje się językiem angielskim i francuskim.

Łukasz Walewski

Autor książek „Przywitaj się z królową. Gafy, wpadki, faux-pas i inne historie”,  „Czego królowa ci nie powie. Ambasadorowie” a także były dziennikarz radiowej Trójki. Nadawał korespondencje z kilkunastu krajów świata. Prowadził audycje: „Trzecie oblicze dyplomacji”, „Trzy strony świata”, „Europa od kuchni”. Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Łódzkim. Wykłada dziennikarstwo na Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej. Szczęśliwy mąż i ojciec. Miłośnik Hiszpanii, żeglarstwa, narciarstwa i dobrego poczucia humoru.